Przesłanie Geshe Chaphura

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc szerzyć moją ideę wspierania pracy Fundacji Chaphura Rinpocze, organizacji poświęconej edukacji i ochronie tradycji buddyzmu Bon i tybetańskiej kulturze w klasztorze Nangzhig. Klasztor ten zlokalizowany w regionie Ngwa Amdo jest największym i głównym klasztorem Bon w Tybecie. Wielu studentów przyjeżdża tam z bardzo odległych zakątków kraju po to, aby studiować nauki pochodzące ze starożytnego królestwa Zhang Zhung. Zapewnienie podstaw bytowych umożliwiających im dostęp do edukacji jest podstawowym celem fundacji. Ponadto Fundacja skupia się na tworzeniu i rozwijaniu platformy komunikacji między klasztorem Nangzhig i zachodnimi studentami oraz ludźmi zainteresowanymi czerpaniem z unikalnego potencjału tej tradycji.

Tradycja ta oferuje potężną i sprawdzoną ścieżkę umożliwiającą pozytywne zmiany w życiu, pozwalające na osiągnięcie spokoju i rozwinięcie współczucia w realiach dzisiejszego świata. Ten unikalny wspólny program pomocy stworzy dla Zachodu wyjątkową okazję bliskiego dostępu do unikalnej autentycznej wiedzy nauk bon.

W ten sposób cenne nauki bon dotyczące natury umysłu i otwartej natury świadomości zdolne będą przynieść korzyści tym, którzy poszukują drogi samodoskonalenia, dogłębnego zrozumienia siebie oraz połączenia ze swoją najgłębszą istotą w codziennym życiu. Prosimy o wsparcie wysiłków Fundacji Chaphura Rinpocze w celu prowadzenia programów edukacyjnych, zachowania i przekazania pierwotnej mądrości i wielu przydatnych praktyk duchowych tradycji bon w Tybecie.