Droga do klasztoru Nangzhig

Wszystkie osoby pragnące odwiedzić klasztor Nangzhig po przylocie do stolicy Chin powinny kontynuować swoją podroż korzystając z międzynarodowego portu lotniczego (BCIA) lotem do Cheng Du Shuangliu trwającym około 2 i pół godziny.

Następnie z Cheng Du autobusem do miasta Aba (Ngawa) – podróż trwa około 10 godzin, pokonanie tej trasy samochodem zabiera około 6 godzin. Z Aba do klasztoru Nangzhig jest to już tylko 25 minut samochodem

Zwiedzanie klasztoru

Dla wszystkich osób zainteresowanych bezpośrednim poznaniem bogactwa duchowego i niepowtarzalnego piękna kultury regionu, Fundacja Chaphura Rinpocze zamierza zorganizować już wkrótce pierwszą w pełni profesjonalną wyprawę do klasztoru Nangzhig.

Będzie to wyjątkowa sposobność obcowania z codziennym życiem największego klasztoru tradycji Bon w Tybecie; dającą możliwość osobistego udziału w szczególnego rodzaju rytuałach (opisy części z nich dostępne są na naszej stronie). Przebywanie w tej niepowtarzalnej atmosferze klasztoru o rozmiarach miasta będzie niezapomnianym doświadczeniem dla każdego z uczestników.